niedziela, 11 stycznia 2015

O tym trzeba pamiętać zimą !O tym trzeba pamiętać zimą !
Są kosmetyki, o których regularnym stosowaniu zapominam gdy nie odczuwam nie przyjemnych skutków tego 'zapominalstwa'. Jak dobrze wiemy zima to czas, kiedy ciało i włosy są narażone na trudniejsze warunki, a co za tym idzie dużo częściej swoim (nie koniecznie idealnym) stanem przypominają aby się o  nie zatroszczyć. Latem w ogóle nie używam produktów do nawilżania ciała - balsamów, olejków, oliwek itp. po prostu nie odczuwam wtedy suchości skóry więc dobry żel nawilżający załatwia sprawę. Tak samo jest z dłońmi- w okresie letnim nie sprawiają mi kompletnie żadnych problemów, nie są ani suche, ani zaczerwienione, nie pieką i nie szczypią - więc zwyczajnie zapominam nałożyć krem. Kiedy jednak temperatura spada, zaczyna wiać wiatr i pojawiać się deszcz- a dodatkowo jest się osobą nie noszącą rękawiczek (tak, wiem że to głupota ale chyba nigdy się tego nie nauczę) zaczynają pojawiać się wszystkie wymienione wcześniej przykre skutki zmiany pogody i pory roku. W drogeriach kremów do rąk dostępna jest cała masa, ale każdy z nich ma dla mnie jakiś minus. Jedne zostawiają tłusty film i wszędzie zostawia się plamy, inne źle się wchłaniają a jeszcze inne z kolei mają zapach nie do zniesienia. W tym roku w końcu znalazłam krem godny uwagi i wart polenienia a co ważne - do którego mam zamiar wrócić. Jesteście ciekawe ? Zapraszam:

OD PRODUCENTA 

Atrix intensywnie pielęgnujący krem do rąk z ekstraktem z rumianku i B5, doskonale radzi sobie z szorstką skórą dłoni - już po kilku dniach stosowania skóra jest gładka i dobrze nawilżona. Krem ma lekką konsystencję, szybko się wchłania pozostawiając delikatną powłokę ochronną. Posiada przyjemny, bardzo delikatny zapach. Poleca się wcierać cienką warstwę balsamu kilka razy dziennie.


źródło
MOJA OPINIA


Początkowo przyznam szczerze kupiłam go bo wyglądał trochę jak krem dla dzieci (bynajmniej ma takie opakowanie) i był taki (10 zł to uważam fajna cena). Opakowanie ma sterylne, takie właśnie jakby dziecięce , apteczne - ale z opisu jest to krem specjalnie przeznaczony do rąk. Najpierw myślałam że opakowanie kremu do rąk jest dużo lepsze w tubce niż w 'puszce' ( ten jak widać ma opakowanie puszkę) ale w sumie nie sprawiło mi to różnicy - może gdybym miała tłuste albo mokre ręce to był by problem - powiedzmy że to mały minus ale w ilości plusów jakie produkt posiada, opakowanie staje się najmniej ważne. Krem jest przeznaczony dla skóry suchej i bardzo suchej- nawet jeśli takowej nie posiadam to produkty do ochrony ciała przed zimą i tak takie kupuję - wierzę, że mają najbogatszy skład i najlepsze działanie nawilżające ;-). Krem faktycznie ma delikatny, przyjemny zapach - czyli informacja podana na opakowaniu jest prawdziwa. Krem szybko się wchłania i pozostawia delikatną powłokę ochronną ? - w sumie tak, aczkolwiek jeśli nałożę go w ciągu dnia ( a nakładam go wtedy malutko) wspomnianej warstwy ochronnej nie odczuwam. Krem z pewnością jest wydajny - nie używam go w ciągu dnia często, ale na noc nakładam grubą warstwę i nakładam rękawiczki - rano skóra dłoni jest jak 'pupcia niemowlaka' gładka i nawilżona. Jednak gdyby ktoś zużywał kremy do rąk w błyskawicznym tempie producent oferuje nam dwie pojemności - 150 ml i 250 ml (mam tę mniejszą i myślę, że większa była by trochę problemem do noszenia w torebce). Myślę, że kem spełnia wszystkie wymagania i poza małym mankamentem w kwestii opakowania nie sprawia żadnych trudności- ja następnej zimy na pewno kupię go znów. Kremu nie widziałam nigdzie stacjonarnie- ale internetowo kupicie go bez problemu. POLECAM


Krem możecie kupić na iperfumy.pl - a poza tym do każdego zamówienia firma dodaje mały upominek ;-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz