środa, 30 kwietnia 2014

Mocne utrwalenie i uniesienie fryzury.

Mocne utrwalenie i uniesienie fryzury.Lakier do włosów w swoich 'kosmetycznych zbiorach' ma (lub miała kiedyś) każda kobieta. Dziś mamy masę rodzajów lakierów - jeden dodaje objętości, inny nabłyszcza, jeszcze inny chroni kolor włosów farbowanych i tak można by wymieniać bez końca. Lakier  to jednak dużo dłuższa historia - sama pamiętam jak kiedyś moja mama używała lakierów które miały brzydką szklana butelkę i okropnie pachniały alkoholem - dziś mamy dużo lepiej - lakiery ładnie pachną, maja śliczne kolorowe buteleczki i wszystko ładnie pięknie . Nie zmieniło się jedno - prawdą jest że lakier niszczy włosy i nikt nie powie mi, że tak nie jest. Sama widzę, że jak używam lakieru dłuższy czas moje włosy są suche i ogólnie w gorszej kondycji. Z ciekawości sprawdziłam co o lakierze do włosów mówi wikipedia - i szczerze nie wiedziałam że aż tyle :


"Lakier do włosów – popularna nazwa alkoholowego, wodno-alkoholowego lub rzadziej wodnego roztworu żywicy, używanego do utrwalenia fryzury. W opakowaniu z pompką mechaniczną lub ze sprężonym gazem lakier aplikowany jest równomiernie na włosy w postaci aerozolu. Po odparowaniu rozpuszczalnika żywica tworzy cienką warstwę na powierzchni włosa oraz łączy skrzyżowane włosy, co pozwala na modelowanie i utrwalenie fryzury. W zależności od rodzaju żywicy, jej zawartości i obecności innych dodatków uzyskuje się lakiery o różnym stopniu trwałości, sztywności i odporności na zmienne warunki atmosferyczne."

Dziś chcę Wam pokazać lakier który ma masę dobrych opinii na wizażu, więc i ja postanowiłam spróbować. Mowa o L'Oreal Professionnel Infinium.

OD PRODUCENTA


Opis:

Bardzo silnie utrwalający lakier do włosów zawierający specjalne polimery i silikon. Dodaje włosom objętość jednocześnie ich nie obciążając.

Rodzaj włosów:Do każdego rodzaju włosów.

Aplikacja:

Lakier należy rozprowadzić na włosach z odległości 35 cm. Dla zwiększenia objętości należy lakier rozprowadzić od cebulek aż po same końce.

MOJA OPINIA

Lakierów do włosów używam sporo. Co chwila nadchodzi czas kupić nową buteleczkę - i tym samym bardzo dużo lakierów różnych firm już przetestowałam. Co do lakieru specjalnych wymagań nie mam. Ma utrwalać, nie obciążać, może pachnieć ale ważne aby nie 'cuchniał' no i musi dać się go łatwo wyczesać. Ten lakier miał takie opinie na wizażu, że od razu zapragnęłam go wypróbować. Tym bardziej że był w tak dobrej cenie na iperfumy.pl - musiałam kupić. Przejdę do sedna - ładna butelka ! , produkt jest profesjonalny, dobrze utrwala (ja mam 4), ładnie pachnie i dodaje objętości - czyli robi wszystko co powinien. Ja z czystym sumieniem polecam i sama kupie jeszcze nie jedną butelkę - zwłaszcza w cenie nie całe 20 zł za 500 ml. POLECAM

Jak już wspomniałam lakier możecie kupić na iperfumy.pl

4 komentarze:

  1. ja praktycznie nie korzystam z lakierów; )

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś też używałam dużo lakieru, jednak teraz robię to tylko okazyjnie, tzn. jak idę na jakąś imprezę czy wesele ; ) Nie chcę niszczyć włosów, o które tak bardzo teraz dbam:)

    Pozdrawiam, http://grudzienpaulina.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń